Firma E-Blue została założona w 1999 roku przez grupę zapalonych projektantów i graczy w japońskiej Osace. We współpracy z najlepszymi graczami na całym świecie opracowano akcesoria gamingowe mające na celu zapewnić maksymalną skuteczność w wirtualnych bataliach. Celem E-Blue są produkty o doskonałej jakości i wysokiej wytrzymałości przeznaczone zarówno dla początkujących jak i profesjonalnych graczy na całym świecie. Produkty E-Blue niejednokrotnie zachwycają swoim designem inspirując wiele nowych trendów w brażny e-sportu. Marka E-Blue to nie tylko akcesoria komputerowe takie jak myszy, klawiatury, słuchawki i podkładki pod mysz, ale także meble do grania - stoły, krzesła i wszystko to, co otacza każdego gracza. Obecnie wszystkie produkty E-Blue są wytwarzane w kilku lokalizacjach na całym świecie m.in. w Nowym Jorku Shenzhen czy Hong Kongu.


Dodatkowo firma E-Blue zyskała okazję współpracować z renomowanym amerykańskim producentem filmowym - studiem Marvel. Wynikiem tego dostarcza wszystkim fanom słynnego superbohatera Iron Man klawiaturę, myszy, słuchawki oraz podkładki pod mysz. Produkty Iron Man 3 łączą w sobie doskonałą konstrukcję i dużą funkcjonalność w jednym. Dzięki temu udało się stworzyć produkty wysokiej jakości, o wyjątkowej precyzji i unikatowym designie niespotykanym dotąd wśród akcesoriów komputerowych.


Obecnie produkty E-Blue można kupić w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii oraz ponad 87 innych krajach na całym świecie. Więcej niz połowa światowej populacji ma obecnie możliwość kupna sprzętu marki E-Blue i dzięki temu może cieszyć się doskonałą jakością oraz unikatowym designem, który oferują produkty tej marki.